kumbejirengievboya
Kum Beji Rengi Ev Boyama
Nisan 2, 2018
şampanyarengiduvarboyası
Şampanya Rengi Duvar Boyama
Nisan 2, 2018

Vazgeçilmez Kum Taşı Rengi

Kum taşı rengi duvar boyası

Kum taşı rengi açık krem ve bej renklerine yakın, bulunduğu duvarda ferahlık hissi yaratan bir renktir. Kum taşı rengi birçok mobilya ,halı ve perde ile uyumlu bir renk olduğundan birçok dekorasyon fikrinde bu renk kullanılır. Kum taşı Filli Boya ve Marshall gibi markalarda en çok satan renkler arasında yer almaktadır. Duvarlarınız için en uyumlu rengi bulmak her zaman boya badana yaptırmadan önceki ilk adımınız olacaktır.  Odanız için doğru renk seçimi odadaki atmosferin istediğiniz gibi biçimlenmesinde önemli bir etmendir. Ayrıca uygun renkle boyanan odalar zihinsel aktivitelerinize olumlu yönde etki edecektir. Unutulmamalıdır ki boya badana öncesinde evdeki başka bir bireyin odası için renk seçimini kendi zevklerimizden çok odayı kullanacak kişinin zevklerine göre seçmemiz daha doğru olacaktır. Boyalistan ekibi olarak ev, ofis, işyeri duvar boyamada kum taşı rengini seçenekleriniz arasında üst sıralara koymanızı tavsiye ediyoruz.

Kum taşı Rengi Duvar Boyası Örnekleri

Kum taşı rengi açık ve sade bir renk olduğu için son zamanlarda en çok kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Kum taşı rengi ile boyanan odaların atmosferi ferah ve doğal olduğundan odayı kullanan bireylere rahatlık, huzur hissettirir. Sade bir beyaz veya toz pembe rengiyle muhteşem bir uyum yakalayabileceğiniz kum taşı rengi sade bir şıklık isteyenlerin renk seçimindeki ilk tercihleri arasında olmalıdır. Son olarak kum taşı renginin sofistike görünümü sayesinde odanızda doğal ve aynı zamanda modern bir görünüm oluşturabilmek mümkün.

Boya badana renkleri içerisinden yapacağınız tercihler kimi zaman çok vakit alabilmektedir. Bu gibi durumlarda zevk algısına güvendiğiniz birinden destek alarak seçeceğiniz renk konusunda ortaya çıkacak kararsızlığı ortadan kaldırabilirsiniz. Fikir alışverişi için yanınızda kimse yoksa dert etmeyin. Bizler yapacağınız seçimleri kolaylaştırmak için aşağıda bir dizi fotoğraf derledik. Örneklerden yardım alarak bir seçim yapmak daha sağlıklı bir karar vermenizi sağlayacak. İşte kum taşı rengiyle yapılmış muhteşem odalardan dekor örnekleri.

Yeni odanızda yepyeni mutluluklar yaşamanız dileğiyle.

Örneklerde gördüğünüz üzere kum taşı rengi üzerine uygulandığı duvarı var olan veya yeni alacağınız mobilyalar için muhteşem bir arka plan haline getiriyor. Sizlerde bu muhteşem renk ile evlerinizde ilgi çekici değişiklikler yapabilir, her baktığınızda bir kez daha iyi ki diyebilirsiniz. Kum taşı rengi sayesinde ufak değişiklikler büyük mutluluklara kapı açacaktır.

Marshall ve Filli Boya Kum Taşı Rengi

Filli boya ve Marshall boya firmaları arasında her dönem en önde gelen firmalar olmaktadır. Kum taşı rengi gibi dekorasyon ve boya badana işlemlerinde sıklıkla kullanılan bir renk de Marshall veya Filli boya kum taşı rengi olarak zihinlerimizde yer edinmiştir.  Kimi zaman yapı marketlerinde özellikle bu markaların isimleri ile birlikte bu renk talep edilmektedir. Boya talep eden insanlar için vazgeçilmez bir seçenek haline gelmiştir.

Marshall kum taşı rengi

 

Kum taşı Renginin Üzerimizdeki Etkileri

“Renk, doğrudan ruh üzerinde etki yaratmak için kullanılan bir araçtır: Renk kumaş, göz çekiç ve ruh, tuşları ile bir piyanodur.”

– Wassily Kandinski

Duvarlar, hayatlarımızı içinde devam ettirdiğimiz beşeri unsurların bir kısmı olsa da, yaşadıklarımız içinde sembolik bir konumu da vardır. Duvar kelimesi terminolojide boşluktaki bir engeli temsil ediyor ve metaforik olarak, hayatımızın her zaman için sınırlar içerisinde şekilleneceğini bizlere ifade ediyor. Bu durumda duvar renkleri ve bunların duygusal sağlığımıza olan etkileri geleceğimizin şekillenmesinde etkili olan faktörler arasında yer alıyor diyebiliriz.

Sizler de biraz düşünürseniz, neredeyse herkesin, bulunduğu ortamdaki duvarlara bakarak hayatlarının büyük bir kısmını geçirdiğini fark edeceksiniz. Evinizde, ofisinizde, bir hastanede veya bulunduğumuz herhangi bir yerde vaziyet böyledir. Durum böyleyken renk seçimi konusunda alacağınız kararlar aslında hiç de fark etmediğiniz kadar önem taşımaktadır. Bu noktada kum taşı rengi cephesinden bakarsak rengin doğallığı, gün içerisinde odayı kullanan kişi için bu renk bir duvar boyasından fazlasını ifade etmektedir. Şöyle ki doğal renkler gün içerisinde daha sakin ve kontrollü hareket etmenize yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra kum taşı rengiyle yapılabilecek modern ve ideal duvar boyası ile diğer objelerin çeşitli kombinasyonları kendinizi daha yenilikçi, idealist bir birey gibi hissetmenize de yardımcı olacaktır. Özetle, rengin zihinsel aktiviteleriniz üzerindeki pozitif etkisi sayesinde kum taşı rengiyle bir duvar boyasından edinebileceğiniz faydadan çok daha fazlasını edinebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi arayın!