istanbulboyaustasi
İstanbul Boya Ustası
Temmuz 25, 2017
italyanboyauygulamalari
İtalyan Boya Uygulamaları
Temmuz 27, 2017

Sedef Boya Modelleri ve Sedef Boya Desenleri Uygulamaları

sedefboyadesenleri

Sedef boya, son yılların boyası olarak nitelendirilebilir. Sedef boya modelleri ve sedef boya desenleri bu anlamda merak edilen konular arasında yer almaktadır. Evlerin farklı bir görünüme kavuşması, duvarların yapısının farklı olması dolayısı ile bu tercih edilmektedir. Uygulanış bakımından biraz titizlik ve hassasiyet gerektirse de uygulamalar arasında yer alan bu boya türü için evinize şık bir görünüm kazandıracağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Sedef boya ile farklı bir yaşam deneyimine sahip olabilirsiniz.

Sedef Boya Desenleri

Sedef boya desenleri evler için sınırsız sayıda bulunmaktadır. Birçok farklı desen ve şekil desenli rulolar aracılığı ile duvarlara uygulanabilmektedir. Desenlerin duvarlara uygulanışı biraz emek isteyen bir işlemdir. Bu emeği hakiki boya badana ustaları yapabilir. İşlemlerin gerçekleştirilmesi için işini iyi bilen ve ciddiye alan ustaların varlığı burada son derece önemlidir.

Desenlerin bulunması kadar uygulaması da önemlidir. Desenli rulolar ile birlikte uygulama konusunda iyi sonuçlar verebilecek çalışmalar yapılmaktadır. Kaliteli boya badana ustaları da bu çalışmaları dosdoğru biçimde yerine getirmeye çalışırlar. Evlerin yapısı ve konumu burada önemli bir noktada durmaktadır.

Sedef Boya Modelleri

Sedef boya modelleri boya markaları içerisinde değişiklik göstermektedir. Her boya markası kendi modelini belirlemiştir. Burada markaları tek tek incelemek ve eve uygun olan modeli seçmek ev sahibinin görevi olmaktadır. Modelleri tercih ederken, eve uygunluğu ve duvarların yapısına olan uyumu dikkate alınarak tercihler yapılmalıdır.

Bu içeriğimizde size sedef boya desenleri ve sedef boya modelleri ile alakalı çeşitli bilgiler verdik. Uygulama açısından da sizleri aydınlatmaya çalıştık. İçeriğimizde bazı örnekler de sunarak sizleri hoş örnekler ile karşılaştırmaya gayret ettik. Siz de evinizde veya işyerinizde bu boya türü ile harika bir görünüm elde etmek istiyorsanız bizimle dilediğiniz an iletişime geçebilirsiniz. Boyalistan olarak her zaman yanınızdayız.

hemenara4

Sedef Boyanın Özellikleri

Sedef boya, yüzeylere parlak bir görünüm kazandıran, ışığın geliş açısına göre farklı renklerde gözüken, yüzeye sedefli bir görünüm kazandıran dekoratif, kokusuz, su bazlı bir iç cephe boyasıdır. Su bazlı olduğundan dolayı insan sağlığı etkilemez. Çatlama yapmaz ve silinebilir özelliğe sahiptir. Ev ve iş yerlerinde dekoratif amaçlı olarak iç yüzeylerde kullanılabilir.

Sedef Boya Kullanma Tekniği

Sedef boya uygulanacak yüzey; kuru ve temiz olmalıdır. Hasarlı olmamalıdır. Yüzeyde çatlaklar ya da bozukluklar varsa iç cephe macunu ve astar ile düzeltilmelidir. Astar uygulanan yüzeyler bir gün bekletilmeli, sedef  boyama işlemi ertesi gün yapılmalıdır. İstenilen renk, kısa tüylü rulo ile iki kat olacak şekilde uygulanmalıdır. İkinci kat kurumadan istenen şekil verilmeli ve kurumaya bırakılmalıdır. Kullanılan rulo ve fırçalar su ile temizlenmeli, bir sonraki kullanıma kadar saklanmalıdır.

Sedef boya uygulamaları genelde iki kişi ile yapılır. Biri boyama işlemi yaparken diğer boya badana ustası sedef desenleri verir. Boya kuruduktan sonra desen verme işlemi zorlaşabilir. Sedef boya su ile inceltme işlemi gerektirmez. Kutusunu açtığınızda kullanıma hazırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boya Badana ve Tadilat Talebi

Sizi Arayalım
GÖNDER
Bizi arayın!