saten-boya-fiyat-örnek
Saten Boya Fiyatları ve Örnekleri
Nisan 21, 2018
Evinizi Güzelleştirecek 10 Harika Sehpa Modeli
Mart 22, 2019

Özel Dolap Çeşitleri ve Dolap Seçimi

dolap-cesitleri

Evlerimizde en çok yardımcımız olan ve aynı zamanda en çok kullanılan eşyalar şüphesiz ki dolaplarımızdır. Dolap dizaynları ve kullanım biçimleri kişilerin zevklerine göre değişiklik göstermektedir. Kişisel zevklerin yanı sıra kullanılacağı yer de bu değişkenleri belirleyen etmenler olmaktadır. Bizler de Boyalistan ekibi olarak bu yazımızda dolap çeşitleri ve bunları seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsettik.

Banyo Dolabı

Banyolar evlerin pek de göz önünde bulunmayan fakat yine de evde yaşayanlar için önemli olan bir bölümüdür. Bu noktada banyolarda kullanılan dolapların önemi de göz ardı edilmemelidir. Banyo dolabı modelleri genelde sade ve gösterişsiz olmaktadır. Şüphesiz ki banyo dolaplarında en çok önem verilen konu dolabın kullanışlı ve aynı zamanda dayanıklı olmasıdır. Banyo dolabı seçerken bu iki etmene çok dikkat edilmelidir. Banyo dolabı modelleri, banyo dolabı fiyatları ve banyo dolabı örnekleri ile ilgili detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Portmanto

Portmantolar genellikle evlerin giriş kısmında bulunan palto ve benzeri şeyleri asmada kullanılan dolap çeşididir. Giriş kısmında bulunduğundan paltonuzu hemen alıp çıkabilmek için portmantonun çok gözlü olmaması gerekir. Aynı zamanda askılıkların sayısının az olması üst üste çok fazla kıyafet veya eşya binmesine yol açacaktır. Bu nedenle portmanto seçerken geniş ve basit olmasına dikkat etmek gerekir. Portmanto örnekleri, portmanto fiyatları ve portmanto modellerinin yer aldığı yazımıza buradaki linke tıklayarak erişebilirsiniz.

Mutfak Dolabı

Mutfaklar birçok evin en çok kullanılan bölümleri olmaktadır. Gündelik hayatta çokça vakit geçirdiğimiz bu kısımda pek dikkat etmediğimiz fakat önemini es geçmememiz gereken mutfak dekorasyonu evler için önemli bir konudur. Mutfak dolabı seçimi bu konuda ilk adımlardan biri olmaktadır. Bu seçimi yaparken en çok dikkat edilmesi gereken nokta dolapların göze hitap edecek bir tasarımının olması ve aynı zamanda dolapların kullanışlı olmasıdır. Mutfak dolabı modelleri, mutfak dolabı fiyatları ve mutfak dolabı örnekleri ile ilgili detaylı bilgiye buradaki linke tıklayarak gidebilirsiniz.

Çok Amaçlı Dolap

Bir diğer vazgeçilmez dolap modeli olan çok amaçlı dolaplar son zamanda yeni ev kuranların ve gençlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Bu dolap çeşidinin bu denli çokça kullanılmasının nedeni adından da anlaşılacağı üzere birçok işin aynı yerde hal edilebilmesine olanak sağlamasından geliyor. Çok amaçlı dolap seçiminde müşterilerin en çok dikkat etmeleri gereken husus dolabın kaliteli olmasıdır. Çok amaçlı dolapların kullanım sıklığı yoğun olduğundan kalitesiz bir dolap çabuk yıpranacak olup kullanıcısını memnun edemeyecektir. Çok amaçlı dolap modelleri, çok amaçlı dolap fiyatları ve çok amaçlı dolap örnekleri ile ilgili detaylı bilgiyi buradaki linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Gardırop

Yatak odası ve çocuk odalarının en sık kullanılan eşyası olan gardıroplar kimi zaman gardolap veya gardrop olarak da anılmaktadır. Bazı evlerde de giyinme odaları bulunduğundan gardıroplar yatak odaları yerine bu kısımda yer alırlar. Günün belirli saatlerinde sıkça kullanılan bu eşyaların seçiminde kalite ve kullanışlılık ön plandadır. Bu eşyaların dış tasarımı ve kapak kullanımından çok iç kısımlarının kullanışlı olması kullanıcı için daha önemlidir. Gardırop seçimi yaparken daha detaylı bilgiye gardırop örnekleri, gardırop fiyatları ve gardırop modellerinin yer aldığı bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Şifonyer

Hemen hemen her yatak odasında bulunan bir diğer dolap çeşidimiz ise şifonyerler. Şifonyer kullanımı pek de sık olmamasına karşın oda içindeki düzeni sağlayan kullanışlı bir dolap çeşididir. Genellikle ufak eşyalar için kullanılır ve bu da oda içindeki dağınıklığın önlenmesini sağlar. Şifonyer seçerken bakılması gereken ilk özellik şifonyerin gözlerinin kullanışlı olmasıdır. Eşyalarınızla uyumunu yakalayamayacağınız bir şifonyer odadaki işinizi görmeyecektir. Şifonyer örnekleri, şifonyer fiyarları ve şifonyer modelleri ile ilgili yazdığımız yazıya buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi arayın!