sahara-beji
Sahra Beji Rengi ile Ev Boyama Örnekleri
Ağustos 1, 2017
iç-cephe-boya-markaları-1
Ev Boyama İçin En İyi İç Cephe Boya Markası Nasıl Seçilir?
Ağustos 1, 2017

Kapı Boyama Fiyatları

ahsapkapiboyama

Kapı boyama fiyatları yazımızda iç cephe kapılarının nasıl boyanacağını, ahşap kapı ve amerikan kapı boyalarının fiyatlarını ve uygulamasını göreceğiz.

Kapı boyama konusunda temel alacağımız nokta kapıların yapısıdır. Amerikan panel kapılar ile ahşap kapıların boyama uygulamaları farklıdır. Boyayacağımız kapının cinsini bilmek bize boyanın türünü ve boyanın rengini seçerken yardımcı olacak.

Kapı boyama fiyatları 2017 ‘de kapıyı görülmeden verilmiyor. İşinin ehli ustalar kapınızı inceliyor, boyanın cinsi konusunda sizi bilgilendiriyor, boyanın rengini de size bırakıyorlar. Kapı sökülüp boyanacak bir yere götürülebildiği gibi evde de boyama işlemi gerçekleştirilebilir. Kapılar sökülmeyecekse altına naylon bir örtü serilmeli, damlayan boyaların zemine bulaşması engellenmelidir. Ardından kapı kolu ve kilidi sökülmelidir. Son olarak da menteşeler boyacı bandı veya maskeleme bandı ile bantlanmalıdır.

Ahşap Kapı Boyama Fiyatlarıev-ici-kapi

Ahşap kapı boyama işlemi Türkiye’de sıkça yapılmaktadır. Müşterinin isteğine göre kapı sökülüp, atölye ya da dışarıda boyanabilir. Ahşap kapı boyama fiyatları kullanılacak boyanın türü ve kalitesine göre değişmektedir. Kapının yapısı, boyutu ve durumu da fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Fiyatlar 100 ile 200 lira arasında değişmektedir.

 • Ahşap kapı boyası seçerken ilk dikkat etmemiz gereken boyanın çözücüsüdür. Su bazlı boyalar kapı ve duvarların nefes almasını sağlar. Sentetik(saten) boyalarda ise duvarların performansı düşüktür. Yağlı boya da ahşap kapı boyamasında sıkça kullanılan bir boya türüdür. Görenlerde kalite algısı yaratır.
 • Boyalar mat ve yarı mat olarak ikiye ayrılır. Mobilyalarınız ile uyumuna bakarak herhangi birini seçebilirsiniz.
 • Uygulamaya geçmeden önce panel kapı boyası, kestirme fırçası ve parmak rulo temin etmeliyiz. Eğer ihtiyacımız varsa tamir için gerekli malzemeleri de satın almalıyız.
 • Kapının kilit, kol ve benzeri aksesuarları sökülmelidir. Bu aksesuarların çıktığı yerleri kağıt ile doldurup içeri boya akmasını engellemeliyiz. Boya akarsa ve kurursa kilit verimli çalışmayacaktır.
 • Kapıda delik ya da çatlak varsa tamiri yapılmalıdır. Zımpara ile kapı zımparalanmalı, tozu kapının üstünde bırakılmamalıdır. Zımparalanmış yüzey nemli bir sünger ile nemlendirilmelidir. Boyanın kuruma süresi artar ve size daha rahat çalışma şansı sunar.
 • Kaliteli bir astar kullanın. Eğer boyanız astarlıysa ek olarak astar uygulamanıza gerek yoktur.
 • Temiz yüzeye boyama işlemi başlatılabilir. Eski malzemenin aynısı kullanılacaksa zımpara şart değildir.
 • Minimum 2 kat boya atmak gerekecektir. Su bazlı boyalarda birkaç saat içinde boyamız kurur ve ikinci katı atabiliriz. Yağlı boya kullanıyorsak kuruması için bir gün beklememiz gerekir.
 • Kıvrımlı bölgelerde fırçayı, düz bölgelerde ise rulo fırçayı kullanmalısınız. Kısa tüylü rulo tercih edilmelidir.

kapiboyama

Kapı Boyama Fiyatları İstanbul

İstanbul kapı boyama fiyatları ortalama 200 ile 250 lira arasındadır. İlçeye, kapının evde mi yoksa atölyede mi boyanacağına göre fiyat değişir. Ustalarımız tarafından eviniz görülüyor, inceleniyor ve ona göre fiyat veriliyor. Kullanmak istediğiniz boya, kapı boyama fiyatlarını belirliyor.

Kırık kapı nasıl tamir edilir?

Kırık ahşap kapının öncelikle kırık parçaları  çıkartılır. Ardından zımpara ile kırığın etrafı düzeltilir. Son olarak alçı çekilir. Üstüne boyasını da yaptığınızda kapınızın eskisinden farkı kalmadığını göreceksiniz.

Kapı boyama fiyatları 2017 yazımızı beğendiyseniz “Ev Nasıl Boyanır?” yazımıza da göz gezirebilirsiniz.

 

 

2 Comments

 1. Zafer dedi ki:

  Bilgileriniz için teşekkürler ama birşey sormak istiyorum yalnızca elemegimi yoksa boya dahil içindeymi bunu bana bildirirmisiniz ssgolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boya Badana ve Tadilat Talebi

Sizi Arayalım
GÖNDER
Bizi arayın!