boyabadanadaireevboyama
Daire Boyama
Mayıs 16, 2017
evboyama

Ev boyama birçok kişinin hayalini kurduğu, huzurlu bir yapıya kavuşmasına yardımcı önemli bir araçtır. Bu noktada iyi bir ev boyama yaptırmak oldukça önemli bir hal almaktadır. Ustaların iyi olması boya badana yaptırmak isteyen sizler için çok daha mühim bir özellik teşkil etmektedir. İşini profesyonel bir biçimde yapan ustalar ile çalışmak sizi memnun ederken, işini layıkı ile yapmayan kişiler sizi mutsuz edebilirler.

Profesyonel bir şekilde temizlik yapmak büyük önem arz etmektedir. Profesyonel ve işini doğru şekilde tamamlayan biçimde yapılan hizmetler iki tarafı da memnun eden boya badana şeklidir. Ustasına güvenen ve onun iyi bir iş çıkaracağına inanan kişiler de gönül rahatlığı ile işi teslim ederler. İşi teslim etmenin ardından ev boyama hizmetini en iyi şekilde alabilmek için de içleri ferah bir şekilde pazarlığa tutuşurlar. Ev boyama fiyatları işte bu şekilde doğru ve tam bir şekilde verilebilir.

Hayatta birçok ciddi iş vardır. Ciddi işlerden biri de hiç kuşkusuz ev boyama işlemidir. İşini iyi yapan, önemseyen ve ev sahibine göre şekil alan uygulamalar son derece önemli uygulamalar arasındadır. Bu sebeple iyi bir şekilde dizayn edilmesi gerekir. Boyacı ustası ve boya badana firmaları bu dizaynı tam olarak yerine getirmek zorundadırlar.

Ev Boyama Hakkında

Ev boyama önemli bir iştir. Evinizi tam hayalinizdeki yapmak istediğiniz boya badana dizaynını yansıtamaması olumsuz durumlara yol açar. Halbuki evinizin temiz, ferah ve canlı görünmesi sizi ve ailenizi mutlu edecektir. İşinin ehli kişiler tarafından yapılan işler her zaman daha güzel olmuştur. Biz de bu yolla çıkarak sizin ve ailenizin istediği özelliklerde istediğiniz kalitede istediğiniz hayallerde yapılan boya badana aile bireylerinin evlerinde daha huzurlu ve sakin yaşamalarına neden olmaktadır. Çünkü evin boyasının istediğiniz zevki ve boya badana tekniğini yansıtması sizin eve olan bağlılığınız arttırmakla birlikte işin memnuniyetini arttırmaktadır. Ustalarla yapılan işlerde genellikle ustalarla olan krizler ortaya çıkmaktadır. En önemlisi güven ve işe olan yeteneği başta gelen sorulardır. Güveniniz olmayan ustayı evinizi teslim etmek istemezsin. Boya badana tekniğini bilmeyen ustayı bir daha evinizin boya badanasına dahil etmezsiniz. Lakin ustanız güven veren sizin takdirinizi kazanmış olsa siz gözünüzü kırpmadan teslim edersiniz.  Boya badana yaşamımızı etkileyen en önemli bir iştir. Çünkü vaktimizin en büyük kısımlarından bir tanesi evimiz ve ofislerimizde geçiririz. Doğal olarak evimizde ve iş yerinde daha çok vakit geçirdiğimizde mekanın tasarımı ve dekorasyonu gözümüze çarpmaktadır. Boya badanası sadece sizin değil size konuk olan misafirlerinizin de gözüne çarpmaktadır. Yetenekli boyacıyla yapılan bir iş her zaman size mutluluk kazandırır. Kimse istemez ki harcadığı fiyatın tam hakkıyla kaliteli bir verimini almak bu nedenle boya firmaları sizin istediğiniz dekorasyonu ve istediğiniz kalitedeki işi vermesi zorundadır.

Ev Boyarken Renk Seçimi

Evlerimiz bizim için önemli alanlardır. Ailemiz ile yemek yediğimiz, sıkıcı iş günü sonrası gelip dinlendiğimiz, doğum günlerimizi geçirdiğimiz, ilk çocuk sevincimizi yaşadığımız huzur yuvalarıdır.  Eve adım attığımız andan itibaren huzurlu mutlu olmak isteriz. Eşyalarımızı onlara uyumlu aksesuarları, çerçeveleri, eşyaları seçerken her şeyin uyumuna dikkat ederiz ki vakit geçirdiğimiz zamanlar huzurlu olsun isteriz. Uyum için öncelikle ev duvar rengine ve eşyalarımızın renk uyumuna dikkat ederiz. Eğer sizi yansıtan ev ve renk uyumunu sağlarsanız gerisi kolaydır. Ev boyarken renk seçimi için şunlara dikkat etmelisiniz.

-Eğer evinizi ilk kez boyayacaksanız eşya seçimini sonra yapmalısınız. Eğer daha sonraki seneler için boya yapacaksınız sadece sevdiğiniz ya da gözünüze hoş görünen renkleri tercih etmek yerine, renklerin eviniz ve dekorasyonumuzla da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

-Küçük mekânlar için koyu renk boya tercih etmekten kaçının. Açık tonlar, mekânları olduğundan geniş ve ferah gösterecektir.

-Renk kullanımında unutulmaması gereken temel kurallardan biri, fazla renk ve/veya az renk kullanımının ortamlarda dengesizlik yaratacağıdır. Bu nedenle birbirini tamamlayan renkler tercih etmelisiniz.

-Zıt renklerin ise birbirini tamamladığını unutmayın. Salonunuzun duvarlarına açık renkler hâkimse, halı ya da zemin rengini koyu renk seçmelisiniz. Eğer zemin açık renk ise, duvarlarınızı koyu renklere boyayarak ve açık renk halı kullanarak daha uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

-Salonunuz kuzeye bakıyorsa sarı tonlarını güneye bakıyor ise daha sıcak ton olan turuncu tonlarını seçebilirsiniz. Eğer salonumda ferahlık ve rahatlık istiyorum diyorsanız yeşil ve açık deniz mavisi tonlarını tercih etmelisiniz. Duvarların rengi mobilyalarda kullanılan rengin önüne geçip onu bastırmamalıdır.

-Eğer gelenekçi bir yapınız varsa klasik olandan yanayım diyorsanız duvarlarınızın rengi kesinlikle pastel tonlarında olmalı. Pastel pembe ve pastel kahve tonlarını deneyebilirsiniz.

-Stresli ve yoğun bir iş yaşamınız var. Bu yoğunluğu ve kasveti eve taşımamak için duvarlar kesinlikle mavi yada yeşilin güzel ve açık tonlarından olmalı. Veya salonun bir kısmını farklı renge boyayabilirsiniz.

 

Ev Boyama Fiyatları

Ev boyama fiyatları boya badana yaptırmak isteyenlerin özellikle merak ettiği önemli konulardan biridir. Ev boyama fiyatları araştırması yapar ve kendilerine en uygun fiyatı tercih eder çoğu ev sahibi veya evi dizayn eden kişi. Özellikle İstanbul bölgesinde fiyat araştırması yapmak büyük özen ister. Çünkü bazı kişiler düşük hizmete yüksek fiyatlar talep edebilmektedirler. Ev boyama fiyatları için de malesef ki bu durum geçerliliğini sürdürmektedir. İstanbul boya badana ustaları bu hassasiyeti gidermek için ise büyük uğraşlar vermektedirler.

hemenara

Fiyat alabilmek ekonominin en büyük problemlerinden biridir. İyi fiyat verebilmek, iyi fiyat vererek çalışmak herkesi memnun eden hoş gelişmelerden biridir. Ev boyama fiyatları da bu bağlamda hoş bir gelişme olmalıdır. Öncelikle 3+1 ev boyama fiyatları ile konuya dahil olalım. 3+1 evler hem büyüklük açısından hem de oda sayısı açısından normal evlerden daha pahalı olurlar. Bu evler 1.300 ile 2.000 lira arasından boya badana fiyatlandırma içerisine dahil olabilirler. 2+1 ev boyama işlemleri ise biraz daha uygun fiyata halledilebilir. 2+1 evler için 900 ile 1.500 lira arası fiyatlar geçerli olabilmektedir. 1+1 evler için ise bu fiyatlar 500 ile 1.100 lira arası değişmektedir. Bu fiyatlara malzeme dahil ve eşyasız olarak bakabilirsiniz.

Ev Boyama Örnekleri

Evimizi güzelleştirirken evleri incelemek ve örnekler ile karşılaşmak son derece faydalı olacaktır. Daha önce iyi bir dekorasyon ile birleştirilen ev boyama örnekleri bizler için çok yeterli olacaktır. Boyalistan olarak mimarlarımız ile birlikte sizler için beğendiğimiz evleri şöyle bir derledik. Siz de değerli gördüğünüz noktada evi detaylı inceleyebilir, merak ettiklerinizi iletişim bölümünde bize sorabilirsiniz. İşte ev boyama örnekleri:

Bu içeriğimizde size boya badana sektörünün önemli alanlarından ev boyama alanı ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için hoş bir içerik oluşturabilmişizdir. Siz de hayallerinizdeki duvarlara sahip olabilmek için bizimle iletişime geçebilir, soru ve görüşlerinizi bize istediğiniz an rahatlıkla iletebilirsiniz.

9 Comments

 1. Akın Duduloğlu dedi ki:

  Hoş bir yazı olmuş, ev boyama ile ilgili çalışmalarınızı da bekliyoruz.

 2. Hulya Yuksel dedi ki:

  Boyalistan olarak size bayildim. Harika isler yapabilirsnz. Elinize saglik.

  • İstanbul Boya Badana dedi ki:

   Yorumlarınız için teşekkür ederim. Konu ile ilgili yazılarımıza ve paylaşımlara devam edeceğiz.

 3. Ece Korkmaz dedi ki:

  Ev boyama yaptırmak isteyenler için harika bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Bu tür bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

 4. Merve Atilla dedi ki:

  Ev boyama fiyatları da şahane. Harika ve güvenilir bir ekip ile bu fiyatlara çalışmak hoş ve güzel.

 5. Cansin Melis dedi ki:

  badana fiyatlarınız gayet iyi memnun kaldık teşekkür ederiz. ustalarinizdan biri rulosunu unutmuş nasıl gönderebilirim?

  • İstanbul Boya Badana dedi ki:

   Ustamız ile irtibata geçtik. Sizi en kısa sürede ziyaret edecektir. Görüşleriniz için de teşekkür ederiz.

 6. Hande Kardeloglu dedi ki:

  Ev boyama arastirmasi yaparken bu yaziya rastladim. Bilgileriniz sahane gozukuyor. Umarim boyle devam eder. Sektorde bilgi kirliligi var cunku.

 7. Ferhat Obuz dedi ki:

  Fiyatlarınız çok uygun gözüküyor. Memnuniyetiniz de iyiyse gerçekten beraber çalışabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boya Badana ve Tadilat Talebi

Sizi Arayalım
GÖNDER
Bizi arayın!