kizcocukodasiboyama
Kız Çocuk Odası Duvar Boyama
Ağustos 11, 2017
boyabadanavesaglik
Boya Badana ve Sağlık
Ağustos 11, 2017

Erkek Çocuk Odası Duvar Boyama

erkekcocukodasiboyama

Erkek çocuklarımız şüphesiz doğdukları andan itibaren mavi ve tonları ile tanışırlar. İlk kıyafetleri, ilk oyuncakları, ilk kalemleri hep mavi olur… Peki odalarının duvar renkleri, duvar kağıtları de illaki mavi ve tonları mı olmalıdır? Bu tamamen çocuğunuzun mutlu vakit geçirebileceği, nasıl rahat ediyorsa öyle olmalıdır. Masal karamanları, arabalar, hayvanlar ilham kaynağı olmalı, duvar boyası konseptleri buna uygun olmalıdır. Tüm renkleri dilediğinizce kullanarak çocuğunuz için harika bir oda dekorasyonu yaratabilirsiniz. Bunun için duvarları birkaç renk kombinasyonu ile boyayabilir ya da poster ve sticker’lardan yararlanabilirsiniz. Erkek çocuk odaları yaratmak için tekstilleri de kullanmanız mümkün. Perdeler, yatak örtüleri, yastıklar, battaniyeler… Günümüzde ev tekstili üreticileri bolca renk alternatifleri sunuyor. Örneğin kontrast yapabileceğiniz renklerle nevresim, yatak örtüsü ve yastıklarla rengarenk bir uyum yakalayabilirsiniz. Bunları duvar renginizi veya duvar kağıtlarınızı belirledikten sonra kolayca yapabilirsiniz.

Söz konusu bir erkek çocuğun odasını boyamak olduğunda kurallar ortadan kalkar. Fakat yine de göz önünde bulundurulması gereken birkaç durum vardır. Örneğin; dekor ve tasarım ve duvar boya rengi ile uyum  çoğunlukla kullanışlılık odaklı olmalıdır. Bu da demek oluyor ki birkaç alan kazandırıcı çözüm bulmalı ya da oluşturmalısınız, çok fonksiyonlu mobilyaları tercih etmelisiniz, dekorda kullanacağınız duvar boya renkleri ve duvar kağıt renklerini dikkatli bir şekilde seçmelisiniz ve aynı zamanda çocuğunuzun sahip olduğu özel seçimleri de (hobiler ve en sevdiği eşyası gibi) göz önünde bulundurmalısınız.

hemenara2

  Genç Erkek Duvar Boya Renk Önerileri

Genç erkek odaları duvar boya renk seçimi yaparken pek çok soru aklımıza takılır. Kendini iyi hissetmeli, ders çalışmaya konsantre olmalı, iyi bir uyku uyuyabileceği bir odaya ve renklere sahip olmalı… Ders çalışma, dinlenme ve uyku gibi bütün ihtiyaçları karşılayacağı genç erkek odalarının duvar boya renkleri de bu nedenle oldukça önemlidir. Öncelikle erkek çocuğunuzun sevdiği tema ve renkleri mutlaka göz önünde bulundurun. Genç erkeklerin tercihlerinin çok hızla değiştiği göz önünde bulundurulursa, mobilyalar gibi büyük parçaları sade seçerek, aksesuar ve tekstillerde odayı renklendirebilirsiniz. Eğer çocuğunuz odasını kardeşiyle paylaşacaksa renk alternatiflerini ikisinin ortak zevklerini bir araya getirerek kurgulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi arayın!