plastikboya
Plastik Boya
Ağustos 4, 2017
duvarboyasirenkleri
İlginç Duvar Boyası Renkleri
Ağustos 4, 2017

Epoksi Zemin Kaplama

epoksizemin

Epoksi zemin boyası, poliamid esaslı olan yapışkanı fazla bir son kat boyasıdır. Uygulanan yüzeye yapışarak dayanıklı, parlak ve canlı bir zemin oluşturur. Sert ve sağlam zemin isteyenlerin tercih ettiği bir boya türüdür. Aslen bir inşaat malzemesi olan epoksi, yapıştırılarak zemin oluşturulması işlemidir.

Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Denizdeki neredeyse her taşıt epoksi zemin kaplama ile boyanmaktadır. Fabrikalar, gıda üreticileri bu zemin kaplamayı kullanarak, dayanıklı ve yüksek mukavete sahip zeminler elde ederler. Asitlere, kimyasalların büyük kısmına dayanıklı olduğundan kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle sanayide neredeyse her firma epoksi zemini kullanır.  Temizlenmesi kolay olduğundan ve sıvıyı emmeyip akıttığından dolayı tercih edilir. Kaymaması gereken spor salonları, hastane ve okul gibi yerlerde epoksi uygulamaları yaygındır.

Epoksi Zemin Uygulama

  • Epoksi boya su ile değil, tiner ile inceltilir.
  • Yüzey astarlandıktan sonra iki ya da üç kat olacak şekilde uygulama yapılır. Katlar arası en az 2’şer saat kuruma beklenmelidir.
  • Oda sıcaklığında uygulanan epoksi, havandırılmış mekanlarda yapılmalıdır. Tiner kokusundan etkilenmeye karşı önlemler alınmalıdır.
  • ve 2. kompenetler homojen hale gelene kadar çok iyi karıştırılması gerekir.
  • Zemin hazırlık ve düzenleme etüdü yapılmalıdır. Gerekliyse tamir ve onarım yapılmalıdır.

hemenara2

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Normal zeminler için epoksi uygulaması, astarı ve 1 mm kalınlığıyla birlikte ortalama 10 liraya yapılmaktadır. Kalınlık arttığında ve boya 2 kat sürüleceğinde malzemeler ve işçilik dahil firmalar ortalama 15 lira fiyat çekeceklerdir. Otopark, avm, fabrika gibi çok kullanılan alanlarda epoksi 3 kat yapılmaktadır. Yerine göre 5 mm’ye çıkan bu kaplamalar her şey dahil 20 ile 30 lira arasında değişmektedir. Fiyatı etkileyen diğer unsurlar zeminin yapısı ve tamir gerekip gerekmediğidir. Metraj aralıkları fiyatı etkileyen son unsurdur. Kaç milimetre uygulama yapılması, kaç kat yapılacağı asıl fiyatı ortaya çıkartacaktır.

Boyalistan ekibi olarak sizlere epoksi zemin boyası ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında bilgi verdik. Siz de iş yerinizi epoksi ile kaplatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi arayın!