duvarboyasiblogresmi
Dekoratif Boya Örnekleri
Ağustos 5, 2017
marshall-logo
Marshall İç Cephe Boya Renkleri, Renk Kataloğu, Renk Kartelası
Ağustos 9, 2017

Duvar Boyası Renkleri

duvarboyasirengi

Yaz bitmeden, Kurban Bayramı gelmeden ya da herhangi bir bahaneyle evinizi  boyatmak mı istiyorsunuz? Duvar boyası rengine hala karar veremediniz mi?  Size yardımcı olmak isteyen içerik ekibimiz hummalı bir çalışmadan sonra bu yılın trend renklerini ve modası hiç geçmeyecek olan renkleri belirledik. Yazımızda bu renklerin tamamını bulabilirsiniz.

Duvar boyası evinizin havasını komple değiştirebilir. Eve taşınmadan önce ilk yaptığımız şey boya badana yaptırmaktır. Sürekli göz önünde bulunan duvarlarınız sizi en iyi şekilde yansıtmalıdır. Misafirlerinize “ben buyum” mesajını en net verebileceğiniz alan evinizin duvarlarıdır. İç mimarlara renk seçtirmek yapabileceğiniz en doğru hamlelerden olabilir. Yine de kendi  fikriniz olsun istiyorsanız, eşyalar ile en uyumlu renk hangisi diye soruyorsanız okumaya devam edin. Mobilya ile olan uyumundan daha fazlasını yazımızda bulacaksınız.

Kum Beji Modasıkumbeji1

Kum beji renginin çok tercih edilmesinin en temel sebebi hemen hemen her mobilya ile uyum sağlıyor olmasıdır. Açık bir renk olan kum beji, odanızı aydınlık ve ferah gösterir. İş yeri boyasında kum bejinin avantajlarını da sıralayım. Odak noktası oluşturma konusunda diğer renklerin önüne geçecektir. Odaklanma mekanı , çalışma ortamı olarak kullanılacak odalar kum beji duvar boyası ile boyanmalıdır. Çünkü kum beji rengi gözünüzü yormaz ve dikkat dağıtmaz.

Ülkemizin en çok kullanılan boya badana rengi olan kum beji ile evinizi hem sade hem de şık bir şekle sokabilirsiniz. Mükemmel görünümlü evler yaratabilmek için siz de bu rengi denemeli, örneklerini incelemelisiniz.

boyarengi2

 

 

 

 

Doğa İle Uyum

Doğayı seven, çadırda günlerce kalabilen bir yapıya sahipsiniz ve bunu evinize de yansıtmak istiyorsunuz. Mobilyalarınıza bağlı olarak yeşilin ve mavinin koyu ya da açık tonlarını seçebilirsiniz. Evinizi neden bu renge boyattığınız sorusunu soran misafirinize uzun uzun kamp hikayelerinizi anlatabilirsiniz.

Yatıştırıcı Renkler

İş hayatında stresle boğuşuyorsanız evinizde sakinlik, huzur ve dinginlik istemeniz kadar olağan bir durum yoktur. Bunu beyazın ve grinin tonlarıyla sağlayabilirsiniz. Mobilyaları da beyaz seçmek evinizi uhrevi bir alana dönüştürebilir. Kendinizi cennette gibi düşünebilirsiniz.

hemenara2

Toprak Tonları

Doğa ile uyum klasmanında ele alınabilecek bu renkleri ayırmak istedik. Mavi ya da yeşil seçerken mobilyalarınızla kontrast oluşturmanız gerekir. Kahverengi tonlarında ise isterseniz koyu mobilyalar da kullanabilirsiniz. Bol çiçekli dekorasyonlar evinizi daha yaşanılabilir bir yer haline getirecektir.

Pastele Özgü Huzurlilarengiduvar

Pastel boyalar yumuşak olmasından dolayı huzuru iliklerinize kadar hissetireceklerdir. Lila ve morun pastel tonları estetik açıdan aradığınız şey olabilir. İç mimarlar pastel rengin kalite ve zenginlik göstergesi olduğunu söylüyorlar.

En Güzel Duvar Boyası Renkleri

En güzel kavramı elbette ki öznel bir durum olmakla birlikte kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu durum net bir şekilde ifade edilemez fakat tavsiyeler ile önü açılabilir. En güzel duvar boyası renkleri de bu bağlamda taktik verilebilecek önemli alanlardan biridir.

Ev sahibi isteklerine göre boyanın türü elbette ki değişecektir. Öncelikle uygulama anlamında sonra renk anlamında seçim yapmak gerekir. Uygulama bazında sedef boya, italyan boya ve saten boya gruplarından biri tercih edilebilir. Bununla birlikte ev eşyalarımızın duruşu, evimizin genel yapısı göz önüne alınarak da renk tercihi yapılmalıdır.

Açık renkler arasından kum beji rengi, şampanya rengi ve fildişi rengini size tavsiye edebiliriz. Eğer biraz daha atmosfer yaratmak istiyorsanız koyu renkler arasından mavi rengin koyu tonları ve gri rengi deneyebilirsiniz.

Siz de duvarınızı boyatmak istiyorsanız ve rengine karar veremediyseniz Boyalistan ile iletişime geçin. Renklerin ne ifade ettiğini ve odanıza yakışıp yakışmayacağını bir profesyonelin gözünden bakın. Ücretsiz keşif ekibi size hangi rengin daha moda olduğunu, artılarını ve eksilerini anlatacaktır. Çocuklarınızın, varsa beslediğiniz hayvanın bu renklerden nasıl etkileneceğini size ayrıntılarıyla anlatacaktır. Eğer isterseniz portföylerinde çalışmalara da göz atabilirsiniz. İç mimarlarla birlikte çalışan ekibimiz sizler için elinden geleni yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi arayın!